GemLAB

Čo je skutočne investičný diamant?

Často krát dostávam otázku čo je to investičný diamant? Pre túto síce často spomínanú definíciu ale neexistuje presná odpoveď. Nie je nikde zadefinované aké sú to investičné diamanty, viem však s istotou povedať čo investičnými diamantmi nie sú.

Nie sú nimi šperky s diamantmi aj keď diamantové šperky sú krásne, drahé a nemôže si ich každý dovoliť to všetko im dáva punc luxusu. Jedinečná remeselná až umelecká práca zlatníka so spojením zlata alebo iných drahých kameňov dokáže vytvoriť umelecké nadčasové dielo veľkej hodnoty. To všetko však niekto vytvoril a bude to vedieť vytvoriť znova a možno za menej peňazí.

gemologické služby

Investičný diamant je iba diamant má mať funkciu investície teda zhodnotenia alebo zachovania hodnoty peňazí, najmä pred infláciou teda znehodnoteným meny. Dá sa ľahko zobrať so sebou. Z vlastnej skúsenosti viem, že takýmito diamantmi sú najmä brilianty vo veľkosti 1ct a vyššie, ktoré majú iba medzinárodný certifikát, sú zapečatené s laserovým číslom a farbu a čistotu majú iba v prvej trojke stupnici hodnotenia. Iba o takýto diamant vedia obchodníci prejaviť záujem ak ho potrebujete predať. Samozrejme za cenu aktuálnej ponuky vo svete. Preto sa nenechajte nachytať, a pri kúpe šperkov ako výhodnej
investícii a pri kupé ozajstných investičných diamantoch hľadajte overeného a hlavne seriózneho obchodníka. V neposlednom rade ak Vám niekto predáva investíciu mal by Vám vedieť garantovať aj spätný odkúp za dopredu pre Vás známych podmienok.